czwartek, 23 czerwca 2022 09:28
INFORMACJE OGÓLNE O PROJEKCIE:
Projekt realizowany jest w ramach Działania 10.1 osi priorytetowej X „Pomoc techniczna” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ).
Polega na wsparciu MKiDN, jako Generalnego Konserwatora Ochrony Zabytków i 5 Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków (WKZ) - dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego - w realizacji zadań związanych z nadzorem nad pracami prowadzonymi przy zabytkach w ramach przede wszystkim dużych inwestycji liniowych, w takich obszarach jak transport, środowisko i energetyka, współfinansowanych w POIiŚ i instrumencie „Łącząc Europę” (CEF).
MKiDN jest beneficjentem, a poszczególne WKZ są podmiotami upoważnionymi do ponoszenia wydatków kwalifikowalnych.
Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 4 790 866,70 PLN.
Projekt będzie realizowany do końca 2023 roku.
Plan działań sektora zabytków na lata 2021-2023 jest projektem pilotażowym. Zakłada się, że wsparcie będzie kontynuowane w kolejnym okresie programowania (2021-2027), a podmiotami upoważnionymi do ponoszenia wydatków kwalifikowalnych będą WKZ w całym kraju.
CEL PROJEKTU:
Celem projektu jest:
PRZECIWDZIAŁANIE KORUPCJI I NADUŻYCIOM FINANSOWYM W PROJEKCIE
Jak sygnalizować potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia w PO IiŚ 2014-2020?
Instytucja Zarządzająca POIiŚ stworzyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub specjalnego formularza na stronie internetowej: www.pois.gov.pl\nieprawidlowosci.
Przyjęte rozwiązanie sprzyjać będzie realizacji projektów w sposób etyczny, jawny i przejrzysty.
Co należy zgłaszać:
Podejrzenie nieprawidłowości, które dotyczą przedstawicieli instytucji wdrażających Program lub podmioty realizujące projekty (np. Beneficjenci).
Zasady, jakimi kierujemy się przy rozpatrywaniu przekazanych zgłoszeń
< Poprzednia | Następna > |
---|